Hostel Centrum – lokalizacja w ścisłym centrum Warszawy
Zapisz się na newsletter
Regulamin
Lokalizacja

Hostel Centrum, czyli noclegi w samym centrum stolicy

Co możemy powiedzieć o naszej lokalizacji? No cóż, mówiąc szczerze, jest nie do pobicia! Dosłownie po drugiej stronie ulicy od Pałacu Kultury i Nauki - najbardziej rozpoznawalnego budynku w Warszawie. Hostel Centrum jest schowany w drugiej linii zabudowy, w cichym podwórzu otoczonym zabudową mieszkalną.  Przystanek tramwajowy i obie linie metra są oddalone o 2-3 minuty piechotą. 

Do Uniwersytetu Warszawskiego i Krakowskiego Przedmieścia jest jakieś 15 minut piechotą, do Dworca Centralnego maksymalnie 10 minut, nieźle, prawda? Oczywiście, ze względu na fakt, że Warszawa jest dużym, stołecznym miastem nie możesz spodziewać się, że wszędzie dotrzesz na piechotę, ale ze wszystkimi linkami transportu miejskiego nie będziesz mieć żadnego problemu w dojechaniu w wybrane miejsce. 

Hostel Centrum – dojazd komunikacją miejską 

Wysiadasz  na stacji  Warszawa Centralna?

Twój pociąg zatrzymał się na stacji Warszawa Centralna, co dalej? Zlokalizuj wyjście z podziemi prowadzące na ulicę Emilii Plater. 

Stojąc na Emilii Plater powinieneś mieć Pałac Kultury i Nauki po swojej prawej stronie a Centrum Handlowe Złote Tarasy (z Hard Rock Caffe na rogu) i Dworzec Centralny po lewej.

Jeżeli masz czas możesz też wpaść do Informacji Turystycznej zlokalizowanej w Pałacu Kultury.

Idź wzdłuż Emilii Plater aż do skrzyżowania z ulicą Świętokrzyską. Przejdź przez ulicę, idź prosto. Po Twojej prawej stronie znajdź bramę z adresem Emilii Plater 36 i 36a, wejdź na podwórko. Duży, biały budynek pośrodku to nasz Hostel. Wejście znajduje się po prawej stronie.

Prawda, że prosto i szybko? Maksymalnie 10 minut!

Wysiadasz na stacji Warszawa Zachodnia / Dworzec Zachodni?

Możesz wsiąść do jednego z tych autobusów: 127, 158, 517- przystanek jest zlokalizowany po drugiej stronie ulicy.

Wysiądź na przystanku Dworzec Centralny (obok hotelu Marriott), przejdź przez ulicę przejściem podziemnym i idź dalej według naszych wskazówek powyżej.

 

Wylądowałeś na lotnisku  Fryderyka Chopina  (Okęcie)?

Wsiądź do autobusu nr 175 odjeżdżającego spod terminala.

Wysiądź na przystanku Dworzec Centralny (obok hotelu Marriott), przejdź przez ulicę przejściem podziemnym idź dalej według naszych wskazówek powyżej.

Wylądowałeś na lotnisku Modlin?

Wsiądź do Modlin Bus. Jest to najłatwiejszy i najwygodniejszy sposób by dostać się do centrum. Autobus zatrzymuje się na parkingu przy Pałacu Kultury i Nauki, prawie przy Hostelu. Stojąc na parkingu zlokalizuj mały park przy Pałacu. Przejdź przez park, na środku jest niewielka okrągła fontanna a na przeciwko niej przejście dla pieszych (przez ulicę Świętokrzyską). Po drugiej stronie ulicy wejdź w małą uliczkę (Bagno). Tuż przed Kościołem, skręć w lewo i idź prosto. Hostel znajduje się w białym budynku po Twojej prawej stronie. 

Bilety 

Pamiętaj, że by poruszać się po Warszawie potrzebujesz jedynie biletu dla Strefy 1. Strefa 2 obejmuje bardzo dalekie przedmieścia, daleko od jakichkolwiek tras zwiedzania. 

Rodzaje biletów możesz sprawdzić tutaj: www.ztm.waw.pl

W Warszawie nie musisz kupować dodatkowego biletu na bagaż.

 

 

OFERTY SPECJALNE